Nabitý emóciami

Svet sa mení - a s ním aj mobilita. Nechajte sa tým nadchnúť a zažite dopravu zajtrajška. S modelom e-tron bude elektromobilita nielen trvale udržateľná, ale aj strhujúca. Nabitá vzrušujúcim dizajnom, fascinujúcim pocitom z jazdy a inovatívnymi technológiami pre takmer bezhraničnú slobodu. Audi e-tron poháňa elektrická energia - aj je nabitý radostným očakávaním. Staňte sa dnes súčasťou našej evolúcie - s e-tron na Auto Shanghai a s Audi e-tron Sportback concept.

Nabitý víziami

Plne elektrický Audi e-tron Sportback concept je ďalším logickým krokom nášho vývoja k jazde bez emisií. A pôsobivo dokazuje, aká vzrušujúca je elektromobilita a koľko má v sebe potenciálu pre budúcnosť. Audi e-tron Sportback concept reprezentuje elektrickú jazdu bez kompromisov.

 

Akcelerácia
z 0 na 100 km/h

4,5 s

Elektrický dojazd

500 km

Výkon

320 kW

Nabitý dizajnom

Vízia e-tron nielen pôsobí fascinujúco - ale aj tak vyzerá. Audi e-tron Sportback concept predstavuje automobil s elektrickým pohonom, ktorý vyráža dych a presviedča svojou extrémne športovou líniou, svojimi širokými plochami a svojou splývajúcou líniou zadnej časti karosérie. Ďalšími exkluzívnymi prvkami sú osvetlené kruhy loga Audi a virtuálne vonkajšie spätné zrkadlá. Jeho vzhľad je energický a súčasne elegantný. Interiér upúta inovatívnym svietiacim lakom, ktorý vytvára zvlášť napínavé akcenty.

Osvetľovacia technológia Audi e-tron Sportback concept udáva smer do dynamickej a inteligentnej budúcnosti Audi. Svetlá v budúcnosti umožnia okrem iného pomocou dynamických animácií výrazne detailnejšiu signalizáciu pre vozidlá idúce vzadu. Okrem toho budú premietať doplnkové upozornenia na cestu a tým zvyšovať bezpečnosť, napríklad zvýraznením brzdenia a pokračovaním signalizácie smerových svetiel.

Nabitý komfortom

Audi e-tron Sportback concept zhmotňuje symbiózu elektrifikácie a každodennej využiteľnosti: kombinuje športové jazdné výkony vďaka zrýchleniu z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy s výkonom až do 320 kW (pri funkcii Boost až do 370 kW) s vysokým komfortom a dojazdom až do 500 kilometrov. To sa hodí na každý deň a ešte aj na viac.

Novo vyvinutý systém pohonu e-tron quattro prenáša tento výkon priamo na cestu: enormný krútiaci moment elektromotora sa vynikajúco transformuje na pôsobivý zážitok z jazdy na každom povrchu cesty. Pri tom nový pohon quattro robí Audi e-tron Sportback concept vďaka rekuperácii ešte efektívnejším.

 

Nabitý alternatívami

Audi e-tron Sportback concept ukazuje, že plne elektrická budúcnosť je veľmi nádejná - no už dnes Audi ponúka celý rad výkonných modelov s hybridným pohonom. Audi Q7 e-tron quattro1, prvý automobil plug-in-hybrid s pohonom všetkých kolies quattro, imponuje mimoriadnou efektívnosťou a najväčším elektrickým dojazdom vo svojom segmente. Kompaktné Audi A3 Sportback e-tron2 kombinuje silné stránky elektrického pohonu s prednosťami spaľovacieho motora. Jazda s elektrickým pohonom a veľký dojazd vďaka výkonnému štvorvalcu - pre vysokú spôsobilosť na každodenné používanie.

Celostne nabitý

Budúcnosť elektrickej mobility potrebuje celostný prístup, ktorý ide ďalej ako len za využitie elektrického prúdu na pohon a ktorý vytvára komplexný ekosystém. Audi nielen ponúka zodpovedajúce vozidlá ale rozširuje aj infraštruktúru: spoločne s inými veľkými automobilovými výrobcami plánuje rozsiahlu sieť s cca 400 rýchlonabíjacími stanicami v celej Európe. A s vysoko výkonným systémom High Power Charging bude v budúcnosti bez problémov možné rýchle tankovanie elektrického prúdu s nabíjacím výkonom až do 350 kW na nabíjacích staniciach pozdĺž diaľnic. Súčasne sa kapacita nabíjania našich modelov e-tron neustále ďalej vyvíja. A pracujeme na inováciách ako Audi wireless charging, s ktorým je možné ešte jednoduchšie induktívne nabíjanie vozidla bez kábla. Stačí vozidlo odstaviť nad indukčnou platňou na zemi a všetko ostatné prebieha úplne automaticky.

 Aby sme vám prechod na elektrický pohon urobili taký flexibilný a pohodlný ako je to len možné, budeme v budúcnosti poskytovať komplexné poradenstvo a mnohé služby. Na želanie vám partner Audi sprostredkuje preskúšanie a inštaláciu priemyselnej elektrickej zásuvky vo vašej garáži.* Nad rámec toho rozmýšľame, ako sa budúce modely e-tron môžu stať komfortným zážitkom, napríklad riešeniami ako dizajnová nabíjacia stanica pre domácnosť. S nabíjacím príslušenstvom vrátane mobilného adaptéra môžete vaše vozidlo kdekoľvek pohodlne nabiť na cestách. 

Nabitý inováciami

Ideme ešte ďalej a vyvíjame doplnkové alternatívne technológie pohonu aby sme sa priblížili vízii mobility bez emisií. K tomu patrí naša flotila Audi g-tron v kombinácii s inovatívnym plynom Audi e-gas. Tento systém spája športovosť, dizajn a mobilitu pre dlhé vzdialenosti s energiou vyrobenou z obnoviteľných zdrojov: už dnes k dispozícii v Audi A3 Sportback g-tron3 a už onedlho v Audi A4 Avant g-tron4 a Audi A5 Sportback g-tron5. A to ešte nie je všetko: Audi h-tron demonštruje veľký potenciál technológie pohonu palivovým článkom: vodík ako zdroj energie pre dlhý dojazd a športové jazdné vlastnosti.

Náš celostný prístup k trvale udržateľnej mobilite ďalej rozširujeme palivami Audi e-fuels: tieto syntetické palivá získavajú svoju energiu z obnoviteľných zdrojov a pri výrobe viažu CO2. Príkladom môže byť Audi e-gas. Rozličnými procesmi sa CO2 odoberá z atmosféry a pomocou zariadení na výrobu biometánu a Power-to-Gas premieňa na syntetický plyn Audi e-gas. Zariadenia Power-to-Gas využívajú výlučne obnoviteľné energie na štiepenie vody na vodík a kyslík. Kyslík sa uvoľňuje do atmosféry a vodík reaguje s CO2 zo zariadenia na výrobu biometánu na metán: náš Audi e-gas. To znamená, že sa nesústreďujeme iba na vozidlo ale začíname už pri výrobe paliva.

Čas je zrelý na trvale udržateľnú mobilitu. Pri tom alternatívne technológie pohonu Audi sľubujú vzrušujúcu budúcnosť bez kompromisov. A špeciálne s modelmi e-tron je zaručený pôžitok z jazdy s elektrickým pohonom.